Gönderen Konu: HAGB HAKKINDA SABIKA NEDENİ İLE YARARLANDIRILMAMA,TCK 50,51 CMK 231  (Okunma sayısı 3287 defa)

Çevrimdışı Halil AYYILDIZ

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Merhaba
Sayın Hukuk sever arkadaşlar.Sizlerden aşağıda belirteceğimiz konuda yardımlarınızı bekler.Şimdiden teşekkür ederim.
Ben 2006 Yılında açılan bir davadan yargılandım.Hakkımda ceza tayin edildi.Yargıtay dosyayı bozdu.Yeniden yargılama başladı.Ben bu davada (TCK-158/1-d Teşebbüs) ben samimi ikrarda bulundum.Yargılana devam ediyor.Dün yapılan celsede diğer sanıklara Hükmün açıklanmasının geri bırakılmasını istermisiniz diye sorarlarken bana bu sorulmadı.Bende neden bana bu hak verilmiyor diye başkana sorunca sabıkalı olmam sebebiyle bu maddelerden faydalanamayacağımı söyledi.
1)Ben 2006 Yılında açılan başka bir davadan ceza aldım ve cezamı infaz ettim.
2)Gerek hüküm yediğim dosya gerekse devam eden dosyada açılmadan önce hüküm almamıştım.

Benim merak ettiğim yukarda belirttiğim TCK 50,51 ve CMK 231 maddesinden faydalanabilirmiyim ?
Bu maddelarden faydalanabilmek için dava açıldığında sabıka olmaması yeterli değil mi,yoksa davalar devam ederken hüküm yememden dolayı bu maddelerden faydalanamazmıyım ?

Çevrimdışı Av. Ahmet Delikanlı

• Administrator
  • Yönetici
    • Profili Görüntüle
  • Hukuk ile ilginiz nedir ?: Hukuk Fakültesi Mezunuyum
Selamlar...Sabıkanız var ve halen 5 yıl doldurulmamışsa ne yazıkki ertelemeden faydalanamazsınız. Bu durumda ceza aldığınız infaz dosyalarını incelemenizi sürelerin dolup dolmadığını incelemeniz gerekir. Aynı zamanda da uzman bir avukattan destek almalısınız.
İLETİŞİM BİLGİLERİ:
Hacet Mah. Keykubat Bulv. Nazifoğlu Apt. No:2/6 Alanya/ANTALYA Tel-Fax: 0242 511 54 11