Gönderen Konu: İdare, mülga hükmü uygulamaya devam ediyor???  (Okunma sayısı 1778 defa)

Çevrimdışı Yaren Yakıt

  • Yeni Üye
  • *
  • İleti: 16
  • Karma: +0/-0
    • Profili Görüntüle
İdare, mülga hükmü uygulamaya devam ediyor???
« : Şubat 14, 2009, 05:07:56 ÖS »
5434 sayılı emekli sandığı kanunu\\\'nun dul aylığı oranıyla ilgili müvekkilim aleyhine olan 71. maddesi 01.06.2008 tarihi itibariyle yürürlükten kaldırıldı. Ancak Emekli Sandığı\\\'na başvurmuş olmama rağmen müvekkile bağlanan dul aylığı oranında yeni düzenleme yapılmadı ve hala bu madde uygulanıyor. İdari yargıda, lehe olan yeni durumun uygulanması ile ilgili Danıştay kararı arıyorum ama bulamadım. Bu konuda bilgisi olan varsa ve paylaşırsa sevinirim.